Wykorzystanie wybranych funkcji Excela i Worda w pracy sekretariatu - poznanie i usprawnienie pracy poprzez ich praktyczne zastosowanie

Szybka informacja nr 113 z dnia 2019-02-05
rok szkolny 2018/2019

Zachęcamy pracowników administracji szkolnej, innych pracowników szkół zajmujących się przetwarzaniem informacji oraz zainteresowanych dyrektorów i nauczycieli do udziału w 16 godzinnych, bezpłatnych warsztatach z zakresu praktycznego wykorzystania programów Excel i Word w pracach administracyjno-biurowych szkoły. Dzięki udziałowi w warsztatach organizowanych przez Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji będą Państwo mogli:

• Stosować edytor Word jako program wspomagający prace biurowe i korespondencję, w tym między innymi: tworzyć użyteczne szablony dokumentów i formularze do późniejszego wypełnienia, tworzyć etykiety, wykorzystywać korespondencję seryjną do tworzenia spersonalizowanych listów, zaproszeń oraz adresowania kopert itp.
  • Używać programu Excel jako wygodnego i wydajnego magazynu do przechowywania i przetwarzania danych oraz łatwej realizacji niezbędnych obliczeń, na przykład: tworzyć proste listy/bazy adresowe o właściwej strukturze/układzie, sortować, filtrować i wykorzystywać utworzone listy.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z proponowanych przez Obserwatorium zajęć. Pierwszy termin planowany jest na początek drugiego półrocza roku szkolnego 2018/2019. Szczegółowy terminarz warsztatów będzie ustalony po wpłynięciu wstępnych deklaracji udziału minimum 10 osób. Prosimy o zgłaszanie udziału na podane adresy email (jtokarski@wckp.lodz.pl, j.tokarski@lcdnikp.elodz.edu.pl) lub telefonicznie (678-33-78 w. 357). Więcej informacji na temat planowanych warsztatów można uzyskać w siedzibie Obserwatorium Ryku Pracy dla Edukacji w ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, pok. 308, III piętro.

Opracował:
Jarosław Tokarski
Specjalista ds. programowania i zarządzania informacją statystyczno-analityczną