Wykorzystanie wybranych funkcji pakietu MS Office w pracy sekretariatu - poznanie i praktyczne zastosowanie

Szybka informacja nr 114 z dnia 2016-12-02
rok szkolny 2016/2017

Zachęcamy Państwa do udziału w 16 godzinnych, bezpłatnych warsztatach z zakresu praktycznego wykorzystania programów z pakietu MS Office w pracach administracyjno-biurowych szkoły. Dzięki udziałowi w warsztatach organizowanych przez Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji będą Państwo mogli:

• Wykorzystywać MS Outlook – nie tylko jako program pocztowy. W tym między innymi: usprawnić obsługę poczty dzięki wyróżnianiu, segregowaniu i porządkowaniu wiadomości, wykorzystać kalendarz programu do zarządzania czasem.
  • Zastosować edytor Word – jako program wspomagający korespondencję. W tym między innymi: adresować koperty i tworzyć etykiety, wykorzystać korespondencję seryjną do tworzenia spersonalizowanych listów i zaproszeń, adresowania kopert itp.
  • Użyć programów Excel lub Access jako wygodnego i wydajnego miejsca do przechowywania danych. W tym między innymi: tworzyć proste listy/ bazy adresowe, sortować, filtrować i wykorzystywać utworzone listy.

Do udziału w warsztatach zapraszamy pracowników administracji szkolnej, innych pracowników szkół zajmujących się przetwarzaniem informacji, zainteresowanych dyrektorów i nauczycieli. Warsztaty dla pracowników szkół są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z proponowanych przez Obserwatorium zajęć. Pierwszy termin planowany jest na początku drugiego semestru roku szkolnego 2016/2017. Szczegółowy terminarz warsztatów będzie ustalany w miarę napływu zgłoszeń (karty zgłoszeń do pobrania ze strony: http://www.wckp.lodz.pl/content/karty-zgloszen lub w udostępnionych plikach poniżej). Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres ŁCDNiKP, faksem (42 678-10-85) lub mailowo na adresy podane poniżej. Więcej informacji na temat planowanych warsztatów można uzyskać w siedzibie Obserwatorium Ryku Pracy dla Edukacji w ŁCDNiKP (ul. Kopcińskiego 29, pok. 308, III piętro) lub pod numerem telefonu 678-33-78 w. 357 oraz mailowo pod adresami: jtokarski@wckp.lodz.pl, obserwatorium@wckp.lodz.pl.

Opracował:
Jarosław Tokarski
Specjalista ds. programowania i zarządzania informacją statystyczno-analityczną